gazeta dukagjini vdekja e mhill berisha gllogjan in philippines

    Guxim Shqiptar, Molosisë, që sundoi Molosët e Janinës Fatkeqësisht, Akidi u ngatërrua në grindje politike familjare e krahinore dhe, si rrjed- hojë, në fillim humbi mbretërinë e pastaj edhe jetën në vitin 313 para Kr I biri tij, Pirroja në atë kohë vetëm 6 vjeç, u shpëtua nga Glaukia, Princi i fisit Ilir të Taulantëve Në moshë të re ai hipi në fron për një kohë të shkurtër ,Gazeta, Gazeta - Shoqata Atdhetare "Dukagjini"JK # 64 by Jeta Katolike, Jeta Katolike (12/2011) Zoti e thërret në krahët e Tij françeskanin Patër Dedë Markolaj Ditën e premtë, më 18 nëntor 2011, në moshën 88-vjeçare, ndërroi jetë françeskani Patër ,JK # 52 by Jeta Katolike, 3 N ë këtë kohë të shenjtë të Krishtlindjes dhe në pragun e festës së Vitit të Ri 2009, e falënderojmë Zotin për dhuratat e paçmuara në jetën tonëJK # 69/70 (2013) by Jeta Katolike, Jeta Katolike (06/2013) 4 JETA KATOLIKE | JANAR-QERSHOR 2013 URBI ET ORBI MESSAGE OF POPE FRANCIS EASTER 2013 Easter Sunday, 31 March 2013.

    Get Price

    Tomë Mrijaj & Klajd Kapinova: Don Anton Kçira në jubileun ,, Ndërkaq pas një kohe jo të gjatë, ai emërohet meshtar në famullin e Gucisë Pas një viti e gjysmë misioni në këtë mjedis, transferohet në Gllogjan Në vjeshtën e vitit 1970, don Antoni emërohet famullitar në fshatin Gllogjan, duke e lënë kësisoj Gucinë dhe rikthehet në Kosovë përsëri1 Guxim shqiptar, bazën e tij në fshatin e lindjes në Gllogjan Ai e shndërroi shtëpinë e familjes së tij në bazë të UÇK-së dhe ndihmoi në ndërtimin e ushtrisë guerile të rajonit të Dukagjinit, duke e transformuar një grup të paorgani zuar të djemve të rinj në një forcë që do ta trondiste regjimin serb Në mars të vitit 1998,Berisha: Ndjesë pastë Gjushi! Partinë e kontrollojnë ,, Ish-kryeministri Sali Berisha, nëpërmjet një postimi në Facebook, ka akuzuar sërish për përdhunim kreun e grupit parlamentar të PS-së, Taulant Ballën Më tej Berisha hedh një sërë akuzash në drejtim të kryebashkiakut të Durrësit, Vangjush Dako, duke theksuar se: ,Berisha (presidenti i djegies se gazetave): Liria e ,, Sot eshte nje dite solidarizimi, mirenjohje dhe nderimi per te gjithe ata gazetare, te cilet me kurajo te madhe, integritet profesional mbrojne me lajmet, raportimet, editorialet, komentet, analizat e tyre interesin publik pavaresisht nga presionet, rreziqet, kercenimet, keqtrajtimet si ne asnje vend tjeter te Europes qe ushtrohen ndaj tyre nga kreu narkoshtetit, Edvin Kristaq Meduza, nje ,E RENDE/Gazetarja: Do të kemi '97 të dytë? Berisha: Për ,, Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një deklaratë të fortë ditën e sotme ku ka thënë se "vendi po shkon drejt përplasjes civile" Këtë deklaratë Berisha e bëri në studion e ABC News në përgjigje të deklaratës së Rudina Hajdarit, e cila tha sot në Kuvend se opozita e re do të shkojë në zgjedhjet e 30 qershor.

    Get Price

    Berisha i kthen përgjigje kritikave të ,, Berisha ka bërë një koment të shkurtër në lidhje me këto kritika, duke u përpjekur të shpjegojë se përse opozita ka shkuar në këtë qëndrim ekstrem Berisha shkruan në rrjetin social se ai e kupton fare mirë qëndrimin e ndërkombëtarëve, por kjo ishte e vetmja zgjidhje që kishte opozitaBerisha: Gjendja e mjerueshme e varrezave të dëshmorëve në ,, Blerim Berisha sekretar në Shoqatën e Familjeve të Dëshmorëve në Prishtinë ka thënë se varrezat e dëshmorëve në këtë komunë janë në gjendje të mjerueshme Ai thotë që edhe pas 20 vjetëve, në vend se Prishtina të jetë shembull për komunat tjera, varrezat në këtë komunë janë më së keqi ,